reklam
Bugun...
Erdoğan'dan Hindistan'a FETÖ uyarısı
Tarih: 01-05-2017 23:08:00 + -


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Başbakanı Modi ile ortak açıklama yaptı. Erdoğan, Türkİye'ninHindistan'la tam bir işbirliği içerisinde olacağını söyledi. Hindistan'ın FETÖ'yü tamamen ülkesinden çıkarmasını istedi.

Erdoğan'dan Hindistan'a FETÖ uyarısı
reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan Başbakanı Modi ile ortak açıklama yaptı.

Erdoğan, "24 Nisan'da Hinidstan'da meydana gelen menfur terör saldırısı lanetliyorum. Başsağlığı diliyorum. Türkiye terörle mücadelede Hindistan'la tam bir işbirliği içerisindedir. Gandi'nin veciz ifadesi ile 'üç fiziki kapasite ile değil, boyun eğmeyen irade iledir.' şeklinde teröre karşı duracağız." dedi.

Hindistan nüfusu kaynakları ve ekonomisiyle, stratejisiyle önemli bir konuma sahip olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Görüşmemizde siyasi ilişkilerimizi stratejik vizyonla devam ettireceğiz. Karşılıklı yatırım fırsatları üzerinde durduk. Yerli para kullanımı ile paralarımızın değerini koruyacağız" ifadelerini kullandı.

"Hindistan FETÖ'yü tamamen ülkesinden çıkarmasını umuyorum"

Erdoğan, "FETÖ hakkında ayrıntılı bilgi verdim. Bu karanlık yapı, dünyanın en tehlikeli, en gözü dönmüş örgütlerindendir. FETÖ ile 15 Temmuz'dan bu yana hukuk ve adaletten ödün vermeden yoğun bir mücadele veriyoruz. Dostlarımız yapılanmaları hakkında bilgilendiriyor ve uyarıyoruz. Dost Hindistan'ın alacağı önlemlerle FETÖ'yü ülkesinden tamamıyla çıkaracağını umuyorum." dedi.

Erdoğan'dan Hindistan'a FETÖ uyarısı
Kaynak: yeni akit

Editör: TÜRKİYE HABER GRUBU türkiyehabergrubu.com

Bu haber 937 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
reklam