Hep Birlikte SMA’lı Nazlıcan’a Umut Olalım!

SMA Hastası Nazlıcan’ın tedavisi için kalan zaman sınırlı, Instagram’da NazlıcanaUmutOl sayfasında canlı yayınlar yapan destekçiler, Nazlıcan’ın tedavi parasını toplamaya çalışıyorlar. Hep birlikte bu sese kulak verelim.

Düşünün ki, konuşamıyor, yürüyemiyor, yemek yiyemiyor, hatta nefes dahi alamıyorsunuz. Çünkü bu saydıklarımızı yapabilmeniz için gerekli olan kas gücünüz günden güne azalıyor, kendi bedeninize hapsoluyor ve maliyeti 2 milyon dolar, evet yanlış duymadınız 2 milyon dolar olan tedaviyi almamanız durumunda, ne yazık ki bu hayattan kopuyorsunuz.

SMA’dan bahsediyoruz.

“Tedavisi var işte!” dediğinizi duyar gibiyiz, ne var ki, bu tedavinin maliyeti 2 milyon dolar’ın üzerinde…Evet doğru okudunuz, 2 milyon dolar!

SMA’dan bahsediyoruz.

İşte şimdi size, bu hastalıkla mücadele eden Nazlıcan ve O’na nefes olmaya çalışan ailesi ve gönüllülerinden bahsedeceğiz.

Nazlıcan 4,5 yaşında, fiziken hakkından gelemediği bu hayatın tüm pozitif enerjisini çakmak çakmak gözlerinde biriktirmiş, güldüğünde etrafını bahar bahçelerine çeviren SMA’lı bir yavrucak.

Türkiye’de bu hastalık ile doğan her bin bebekten biri ve geriye kalan 999 bebek kadar yaşamayı hakeden ve bunun için ailesinin, gönüllülerinin ve sizin yardımınıza ihtiyacı olan biri…

Sadece 10kg ağırlığında olan, 3 kilo daha alırsa tedavi hakkını kaybedeceği için hep aç kalmak zorunda kalan biri…

Yoğun bakım odalarında yata yata, artık yataktan korkan ve bu sebepten yerde yatan biri…

Ninniler eşliğinde olması gerekirken, hayata O’nu bağlayan 5 makinenin rahatsız edici sesleri eşliğinde uykuya dalmaya çalışan biri…

Tedavinin uygulanmasında 5 yaş sınırı olduğundan, 6 aydan daha az vakti kalan biri…

İşte biraz önce söylediğimiz bunca cefadan sıyrılma umuduyla, Nazlıcan’ın ailesi ve O’na destek olmak için can atan sevenleri, her akşam Instagram’da nazlıcanaumutol sayfasından canlı yayın yapıyor. Bu canlı yayınlarda, valilik izinli bağış kampanyaları için sembolik balon satışları karşılığında tedavi parasına ulaşmaya çalışıyorlar. Valilik izinli olması, toplanan paranın sadece tedavi merkezine aktarılacağının garantisi. Yani, bağış yoluyla toplanan paralar keyfekeder asla kullanılamıyor. Üstelik, olumsuz bir senaryo anında, Nazlıcan’ın tedavisine yetişememesi durumunda, hesaptaki toplam meblağ, diğer SMA hastası çocukların tedavisinde kullanılmak üzere havuz hesaba aktarılıyor.

Bu değerli emeğe ortak olmak ise çok basit.

Yukarıdaki Instagram hesabını paylaşalım…

Canlı yayınlara katılalım…

Balonlarımızı alalım, aldıralım…

Başka bir değişle

Nazlıcan’ın;

Yiyemediği lokmalar,
Alamadığı kilolar,
İçine çekemediği nefes,
Uyuyamadığı yatak,
ve Dinleyemediği ninniler olalım!!!

haydi Türkiye, nazlıcan için elele….
Valilik izinli kampanyamız hesap numaraları

Turkcell ve Vodafone aboneleri DESTEK yazıp 4565e göndererek 10,00-TL bağış yapabilirler.

Vakıfbank İban:TR900001500158007314051589
Alıcı:Yaşar Sağmış
Açıklama:Nazlıcan’a can Ol
€ EURO HESABI
IBAN : TR65 0001 5001 5804 8019 9919 44
Hesap adı: Yaşar SAĞMIŞ

$ DOLAR HESABI
IBAN: TR42 0001 5001 5804 8019 9919 70
Hesap adı: Yaşar SAĞMIŞ

 

Editör: Erol LAÇİN

Bir cevap yazın